Blitz Garaż – skup aut – złomowanie – laweta – holowanie

Złomowanie i kasacja

Odbieramy pojazdy autolawetą i przekazujemy do kasacji

Dzięki Blitz Garaż pozbędą się Państwo pojazdu, który ze względu na stan techniczny lub uszkodzenia nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Współpracujemy ze stacją demontażu pojazdów. Oferujemy złomowanie pojazdów i kasację. W Blitz Garaż obsługujemy Klientów z Łodzi i innych miejscowości na terenie całego województwa łódzkiego. Odbieramy od Państwa pojazd, nie pobierając opłat za transport własną autolawetą. Oferujemy korzystne ceny, zawsze zgodne z aktualnymi i faktycznymi cenami złomu. Naszym priorytetem jest Państwa wygoda: minimum formalności, sprawny przebieg transakcji i bezpieczeństwo.

Kasacja pojazdu

Tylko zezłomowanie pojazdu przez profesjonalną stację demontażu, gwarantuje całkowite i jednoznaczne uregulowanie strony prawnej pozbycia się niechcianego lub nienadającego się do użytkowania pojazdu. Przekazując nam pojazd do kasacji, otrzymują Państwo zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu. Na podstawie takiego zaświadczenia mogą Państwo wyrejestrować pojazd w wydziale komunikacji w terminie 30 dni od daty jego wydania.

Minimum formalności

W Blitz Garaż zwracamy uwagę na środowisko. Dlatego złomowanie pojazdów prowadzimy w sposób wygodny i korzystny dla właścicieli samochodu wraz z zachowaniem należnej troski o środowisko naturalne. Stacja demontażu, z którą współpracujemy, posiada wszystkie niezbędne pozwolenia na prowadzenie tego typu działalność. Dzięki temu mają Państwo pewność, że kasacja pojazdu odbywa się w sposób legalny, w oparciu o absolutnie niezbędne do tego dokumenty.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Złomujemy wszystkie pojazdy (samochody osobowe, ciężarowe, motocykle, przyczepy), które z różnych powodów (uszkodzenia, korozja etc.) nie nadają się do dalszej eksploatacji na drogach publicznych.

Aby dokonać zezłomowania pojazdu, niezbędne jest posiadanie dowodu rejestracyjnego i/lub karty pojazdu.

Pojazdy, które nie posiadają wszystkich części, również przyjmujemy do kasacji. Dokonujemy wtedy indywidualnej wyceny takiego pojazdu. Pojazd, który nie posiada tablic rejestracyjnych, także może zostać zezłomowany. W takiej sytuacji niezbędne jest wypisane zaświadczenie, którego wzór znajdą Państwa w zakładce dokumenty do pobrania.

Tak, istnieje możliwość dokonania kasacji takiego pojazdu. Wymagane będzie przedstawienie stosownego upoważnienia od właściciela pojazdu. Wzór takiego upoważnienia znajduje się w dokumentach do pobrania.

Tak, do zezłomowania pojazdu, gdzie w dowodzie rejestracyjnym widnieje współwłaściciel, wymagane jest stosowne upoważnienie. Wzór do pobrania znajduje się tutaj.

Tak, po uzgodnieniu z Państwem wszelkich informacji o pojeździe, ustalamy termin i miejsce odbioru pojazdu. Przyjeżdżamy naszą autolawetą i zabieramy pojazdu na miejsce demontażu.

Oczywiście, wystawiamy zaświadczenie o zezłomowaniu pojazdu.

Należy udać się do Wydziału Komunikacji wraz z otrzymanym od nas zaświadczeniem o zezłomowaniu pojazdu, unieważnionym dowodem rejestracyjnym i/lub kartą pojazdu. Mają Państwo na to 30 dni od momentu kasacji pojazdu.

Jeśli zapłacili Państwo składkę OC za cały rok, przysługuje Państwu zwrot składki za okres od dnia zezłomowania pojazdu do końca okresu ubezpieczenia. Aby odzyskać nadpłatę, wystarczy zaświadczenie, że nastąpiła kasacja, albo zaświadczenie o wyrejestrowaniu. Z takim zaświadczeniem należy zgłosić się do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym było wykupione ubezpieczenie pojazdu.